Časté dotazy

1. Jaké jsou otevírací hodiny?

Čajovna je běžně otevřena Út, St, Čt, Pá od 14 do 22 hodin. Pro návštěvu čajovny v jiný časový termín nebo jiný den stačí předem dohodnout rezervaci.

2. Je třeba si dopředu zarezervovat místo?

Samozřejmě se může stát vzhledem k omezeným prostorám čajovny, že je čajová místnost plně obsazena. Jelikož se však sedí přímo na japonských rohožích, téměř vždy se místo k sezení najde. V klasické otvírací době Út-Pá není třeba rezervaci domlouvat. V případě, že již byla domluvena rezervace celého prostoru, není vstup do čajovny bohužel možný. Z tohoto důvodu v případě cílené návštěvy a aby nedošlo k narušení Vašich plánů, doporučujeme informovat se na info@kokeiwa.eu nebo na tel. č. +420 724 966 744, na kterém Vám rádi podáme náležité upřesnění.

3. Lze si zarezervovat celou čajovnu?

Ano. Rezervaci je možné domluvit jak v uvedených otevíracích hodinách, tak mimo otvírací dobu po předchozí domluvě, přimčemž se Vám budeme snažit co nejvíce vyjít vstříc s Vašimi požadavky.

4. Jak se v čajovně pohybovat a chovat.

V žádném případě není třeba dodržovat náročná pravidla japonského stolování a komunikace, hlavním cílem je, aby se host cítil maximálně spokojen. V případě, že zákazník projeví zájem o taje japonské etikety a tradic, mile rádi jej do nich zasvětí, avšak v žádném případě nebudou vyžadovány. Jedinými podmínkami pro vstup do čajovny je vstup bez bot a náležitý respekt vůči ostatním návštěvníkům čajovny.

5. Jak probíhá návštěva čajovny?

Hostitel Vás nejprve přívítá a uvede do čajovny. Hostu je pak představena nabídka našich kvalitních japoských zelených čajů. V případě, že si zákazník vybere sypanný čaj, proběhne tradiční japonská příprava čaje z lístků dávající klasický nicméně velmi silný čajový nálev. Tato příprava nevyžaduje hostovu spolupráci. V případě, že zákazník projevý zájem o tradiční japonský čajový obřad, během nějž se podává japonský šlehaný čaj matcha, bude dle vlastní vůle zapojen do samotné přípravy, která jakožto zkrácená demonstrace celého čajového obřadu trvá cca od 15 min do 45 min. Dle zájmu zákazníka jej provedeme jak přípravou čaje, tak i jeho historií a rádi mu osvětlíme hlubší symboliku i smysl čajového obřadu a cesty čaje.

6. Je možné si na místě zakoupit balenné sypané čaje a náčiní na čajový obřad.

Ano, stejně jako na našem internetovém obchodě nabízíme vysoce kvalitní čajové propriety a širokou škálu japonských sypaných čajů.